Kluby

    Naše organizace sdružuje zájmové kluby pro mládež i pro děti. Jsme členem ECYC. Organizujeme tábory, výlety, přehlídky umělecké činnosti, poskytujeme poradenství… Všechny naše kluby svou činností, především ochotou vedoucích, pomáhají našim dětem vyplnit „užitečně“ volný čas, protože „užitečně“ vnímáme každý jinak, napomáhají dětem a mládeži zúčastňující se pravidelně aktivit svých spolků rozvíjet své záliby a taky osobnost a v neposlední čadě i soužití v kolektivu, komunikaci s vrstevníky i s dospělými.
    Naše kluby reprezentují sebe, SKM a nakonec i naši republiku také  v zahraničí na různých přehlídkách, festivalech i sportovních kláních např. ve Švédsku, Francii, Německu, Rakousku, Polsku. Tento výčet je však jen zlomek naší skutečné působnosti.

 

 

Přehled klubů

 

Sportovně turistický klub PRAM

vedoucí: Zdeněk Dvořák
Klub je zaměřen svou činností na žáky základní školy, pořádá jednodenní  i vícedenní turisticko-sportovní výjezdy dětí v létě i v zimě.


Kondiční cvičení žen

vedoucí: Dana Frágnerová
Pravidelným cvičením silově vytrvalostního tréninku posilujeme tělo i na ducha během týdne, a to pravidelně. Pro zpestření těchto aktivit pořádáme  2 -3krát  v roce pro naše členky, ale i další zájemce  „sobotní prodloužené cvičení“ s přítomností fyzioterapeuta.


AIKIDO VINOHRADY, PRAHA

vedoucí: Martin Švihla
Hlavní činností klubu je výuka japonského bojového umění aikido pro děti, mládež a dospělé. K dalším aktivitám patří pořádání seminářů a prázdninových výukových kurzů, ale i odpočinkové výlety za krásami naší země.


AEROBIK Sedlec

vedoucí: Karla Schusterová
Hodiny aerobiku jsou zpestřovány různými druhy cvičení, víkendovým cvičením a týdenním pobytem u moře spojeným se zdravým pohybem a zajímavým programem.


Elévové FBŠ Bohemians 

zde můžete přejít na články o klubu a do fotogalerie

vedoucí: Pavel Krbec
Sportovní oddíl žáků, který spadá pod Florbalovou školu Bohemians, žáci hrají ligu, národní a mezinárodní turnaje a patří mezi velmi úspěšné týmy.


CB Models

vedoucí: František Ryba
Modelová agentura, která sdružuje modelky a tanečnice a organizuje doprovodné programy k různým společenským akcím. Sportovních akcí se účastní skupina roztleskávaček a společenských akcí zase skupina tanečnic.


Úsviťáček

vedoucí: Anna Stecherová
Folklórní soubor písní a tanců dětí a mládeže, který staví svou činnost na předvádění a připomínání především jihočeských tradic. Soubor se účastní vystoupení na festivalech a přehlídkách u nás i v zahraničí.


Malý Furiant

zde můžete přejít do fotogalerie: klub Malý Furiant

vedoucí: Marie Korcová
Folklórní soubor vznikl v roce 1988 a prezentuje české národní písně a tance, zúčastňuje se českých i mezinárodních festivalů a přehlídek.


Zlatá řeka

zde můžete přejít na stránku klubu  a do fotogalerie.

generální podsekretář: Mgr.Tomáš Vytřísal
Klub vznikl v roce 1990, sdružuje mladé lidi jakéhokoliv věku a uplatňuje ve své činnosti všechny demokratické principy. Klub je zaměřen všestranně s důrazem na táboření v přírodě. Pořádá především víkendové akce a letní tábory pro děti v přírodě bez mobilů, televize. V roce 2011 klub spolupořádal
letní tábor  na TZ Kvítek u Blatné.


Bárováček – dětský folklórní soubor

Vedoucí: Lenka Ďurišová
Repertoár souboru tvoří písně a tance z jižních Čech, lidové taneční hry, rozpočítadla. Vystupují při různých akcích magistrátu Českých Budějovic.


Jitřenka

Vedoucí: Vlasta Dvořáková
Ve svých vystoupeních se zaměřuje na bohatství folklórních tradic z oblasti Českého Krumlova, Křemže a Zlaté Koruny.


Mladá dudácká muzika – Strakonice

zde můžete přejít do fotogalerie: Mladá dudácká muzika Strakonice

Vedoucí: Patrik Ředina
Soubor prezentuje dudáckou muziku z oblasti Prácheňska a vystupuje v tradičních tamních krojích. V roce 2011 soubor oslavil své pětileté trvání a pokřtil své první CD.


Blaťácký soubor Ševětín

Vedoucí: Marie Švejdová
V programu jsou scénicky upravené tance, písničky a vyprávění z jižních Čech, z regionu „Blat“ Povltaví.

 

Kolektivní členové na základě dohody o kolektivním členství


Werichovci – Sdružení pana Jana pro srandu a kulturně společenský život mladých věkem či duchem

Nejvrchnější bidelník : Karel Bartovský
Zásadním činem posledních bylo jejich zapojení do boje proti „zpronevěření“ domu na Kampě, kde žil Jan Werich. A jinak svými aktivitami neustále připomínají velikána českého herectví a humoru vůbec, Jana Wericha.


Sdružení amatérských loutkářů

vedoucí: Jan Pém
Dobrovolná zájmová organizace divadelních ochotníků. Pořádají různá představení a přehlídky. Jejich hlavní náplní jsou loutky a jejich „oživení“ .