Klub CB MODELS

Klub CB MODELS ČESKÉ BUDĚJOVICE (člen SKM od 2008)
vedoucí František Ryba

e-mail: <CB Models@seznam.cz>

 

   Skupina CB Models působí na jihu Čech již od roku 1996. Za tu dobu modelingem prošlo na 400 děvčat ve věku 15–20 let. Svojí šikovností se velkou měrou podílely na uskutečnění desítek malých přehlídek, ale především na realizaci 14 ročníků výstavy Móda Show a Advent v Areálu Výstaviště Č. Budějovice. Přehlídky mladé módy a soutěže pro pobavení diváků probíhaly na široké veřejnosti známých výstavách, jako jsou Země Živitelka, Hobby a Mobil Salon.
   V roce 2004 se skupina rozhodla založit tým roztleskávaček, aby zvýšila pohybovou aktivitu děvčat. V témže roce začíná CB Models působit na českobudějovickém zimním stadionu. Skupina kromě roztleskávání hokejového obecenstva prováděla i řadu tanečních vystoupení přímo na ledové ploše, za což sklízela bouřlivé ovace diváků. Své pole působnosti si dívky rozšiřovaly osvojováním si tzv. „cheerleaderingu“, což je cvičení založené na akrobacii, skocích, vytváření pyramid – zkrátka na všem, co povzbuzuje nejen sportovní tým na ledě, ale i diváky. Dívky se jako „cheerleaders“ zúčastnily řady soutěží.
   V posledních 3 letech se míra pozornosti vedení soustředila na výchovu dětské věkové kategorie, se záměrem vychovávat taneční dorost, který by měl doplňovat členy stávajících členů CB Models.